• Крок 1: підготовка насіння

    1.1 Відсипте 1-2 столові ложки малого насіння (люцерна, конюшина, броколі, редис та інші маленькі насінинки). Воно дуже сильно збільшиться у обʼємі, тому радимо почати із невеликої кількості. Або на свій розсуд із великим насінням (розторопша, горох, нут, маш). Воно не набухне аж так сильно.

    1.1.1 Ми підібрали насіння, яке можна проростити. Зверніть увагу, що крес-салат, руколу, деяку гірчицю, базилік, чіа проростити так важко через їх слиз, що вони виділяють.

    1.2 Далі залийте його питною водою на 8-10 годин. Під час пророщування вам потрібно, щоб вода була на кілька пальців вище рівня насіння. Насіння вбирає у себе воду протягом цього часу і трохи розбухає.

    1.3 Закрийте банку вашою кришкою та поставте десь на видному місці, аби ви не забули про це все :)

  • Крок 2: пророщування насіння

    2.1 За 8-10 годин злийте воду. Кришку для цього не потрібно відкручувати.


    2.1.1 Деяке насіння буде вдячне вам за додаткове промивання (гречка, розторопша, сонях) питною водою. Просто долийте воду і порухайте банку круговими обертами, немов утворюєте водяний вир (водоворот).


    2.2 Отакий водяний вир варто робити хоча б один раз на день, але 2-3 — то буде краще. Кожен такий раз ви будете "освіжати" це насіння і не давати завестись плісняві.

    2.3 Щоразу після промивання насіння перевертайте банку догори. Зайва вода буде стікати через сіточку, тому радимо підставити якусь тарілочку для її збору.

  • Крок 3: після пророщування та загальні рекомендації

    3.1 Будьте постійними у промиванні насіння питною водою. Це займає 1 хв, але дуже важливо


    3.2
    Експериментуйте! Різна кількість насіння дасть різний результат :) Підлаштовуйтесь під свої потреби

    3.3 Перед вживанням проростки важливо провірити на їх "здоровʼя", аби не було плісняви чи загнивання. Ми багато зробили, аби потурбуватись про якісне насіння та безпечний процес вирощування. Та це ваше здоровʼя! Зайва перевірка не буває зайвою :)

    3.4
    Мийте банку та кришку після кожного пророщування мийним. Кришку можна розібрати (прокрутіть обережно за "рожки") і зібрати. Якщо треба допомога із цим — напишіть нам